Update 28.11.2011 – iata castigatorul.

Da, ati citit bine. Am un super premiu pentru voi, o excursie pentru 2 persoane la Viena de Revelion. Premiul este oferit de agentia de turism Europa Travel, una dintre cele mai vechi agentii de turism membre ANAT.

Pentru ca www.RazvanPascu.ro este Cel mai Citit Blog despre Calatorii din Romania trebuia sa va multumesc cumva ca ma cititi in fiecare zi. Dupa succesul concursului de acum cateva luni, cand am oferit o vacanta pentru 2 persoane in Grecia, acum a venit timpul sa ofer un nou premiu interesant pentru toti cei pasionati de calatorii: un sejur pentru 2 persoane in Austria, la Viena.  

Perioada calatoriei: 30.12.2011 – 02.01.2012 (4 zile/3 nopti)

Servicii incluse: transport, cazare 3 nopti la hotel de 3 stele, mic dejun, ghid turistic

Castigatorul poate merge insotit de inca o persoana, sejurul este pentru 2 persoane.

Perioada concursului: 14 octombrie 2011 – 27 noiembrie 2011

Extragerea castigatorului se va face pe 28 noiembrie, iar tragerea la sorti va fi organizata aleatoriu pe site-ul random.org, va fi filmata si postata pe aceasta pagina. Pe langa castigator, vor fi alese 10 rezerve iar in cazul in care castigatorul nu va putea merge in excursie, urmatorul clasat va intra in posesia premiului. 

Ce trebuie sa faceti?

Ca sa intrati in concurs trebuie doar sa fiti abonati la newsletterul de pe blogul www.RazvanPascu.ro

Daca nu sunteti inca abonati atunci va puteti abona aici.

Introduceti adresa de e-mail aici, confirmati inscrierea si veti primi un e-mail de confirmare automat. Apoi trebuie sa deschideti e-mail-ul primit si sa dati click pe linkul de confirmare din e-mail. Simplu.

Toti cei care sunt deja abonati la newsletter sunt deja inscrisi in concurs si nu mai trebuie sa faca nimic.

Ce inseamna sa fii abonat la newsletter (pentru cei care nu stiu)?

Inseamna sa primesti pe e-mail informari atunci cand apare un nou articol pe acest blog despre afaceri si calatorii.

Aboneaza-te aici gratuit si intri in concurs!

Atentie! Doar daca veti confirma inscrierea pana la capat veti intra in concurs.

!!! Daca cel care castiga nu este din Bucuresti atunci voi suporta eu cheltuielile de transport din locul de resedinta pana in orasul cel mai apropiat de pe traseul autocarului spre Viena.

Daca aveti intrebari va astept comentariile.

Ii voi aprecia foarte mult pe cei care vor promova acest concurs la prietenii lor sau pe Facebook.

Castigatorul va fi anuntat pe pagina de Facebook a blogului RazvanPascu.ro – aici.  

Programul excursiei:

Ziua 1 (30.12) – vineri Ora 06.30 plecare din Bucuresti. pe ruta Pitesti – Deva – Arad – Ungaria. Cazare in zona Budapesta – Gyor.

Ziua 2 (31.12) (mic dejun). Deplasare la Parndorf – shopping in DESIGNER OUTLET (150 magazine, preturi cu 30–70% mai mici). Ora 12.30 -deplasare la Viena, vizita (90 min) Palatul Schombrun, apoi tur Viena cu autocarul pe traseul: Roata Mare din Prater, Sediul ONU, Turnul Dunarii, traversarea Dunarii si Ringul Vienez (Opera, Muzeul de Arta, Piata Maria Tereza, Parlamentul, Primaria, Universitatea, Burgtheatre). Timp liber in centrul Vienei (plimbare pietonala, vizite individuale si shopping): Piata Maria Tereza, Coloana Ciumei, Piata Eroilor, Palatul Hofburg, Catedrala Sf. Stefan, strazile comerciale Kartnerstrasse si Mariahilfestrasse. Trecerea in Noul An – in centrul Vienei. Ora 1 (toti turistii) plecare din Viena (Viena – Bratislava = 60 km) cu autocarul la hotel. Cazare in zona Mosonmagyarovar – Bratislava.

Ziua 3 (01.01) In Bratislava se viziteaza Biserica Incoronarii Mariei Tereza si plimbare pe faleza Dunarii. Plecare la ora 14:00 spre Budapesta – se parcurge spre debarcader intr-un scurt tur cu autocarul (pot fi admirate): Dunarea, Cetatea, Bastionul Pescarilor, Podul cu Lanturi, Parlamentul, Podul Elisabeta. Dupa tur, seara (de la ora 20:00), Croaziera (include: vapor, ghid local si un pahar de sampanie) pe Dunare by night. Cazare in Budapesta.

Ziua 4 (02.01) – luni, 02.01  (mic dejun). Deplasare pe ruta Ungaria – Arad – Deva – Sibiu – Pitesti. Sosire (in conditii normale de vreme, trafic, formalitatile vamale, etc.), aprox. ora 24:00, in Bucuresti – Piata Agroalimentara Gara de Nord (Calea Grivitei – Muzeul CFR – gura metrou B Gara de Nord 2).

Mai multe detalii despre excursie puteti afla aici. Mai multe impresii despre Viena gasiti aici.

79 comentarii

  1. gabbis
    14.10.2011 la 09:32

    Super concurs! Felicitari Razvan pentru faptul ca stii cum sa iti rasplatesti cititorii…Bafta la concurs tuturor! Si eu am castigat in septembrie un weekend la Mamaia tot prin intermediul acestui blog, care da dovada de seriozitate si profesionalism..

  2. Alexandra
    14.10.2011 la 09:42

    Si daca suntem deja abonati la newsletter? E bine, sau nu e bine?:D

  3. adina
    14.10.2011 la 09:43

    Foarte frumos Razvan!

  4. Bogdan
    14.10.2011 la 09:51

    Pentru mine ar fi o surpriza, in viata mea nu am castigat decat 2 casete cu Pink Floyd, si alea de mult. pe cand exista Fun Radio, in sfarsit, in legatura cu detinatia este ok, am devenit fan inrait Austria (din primavara lui 2011)si caut sa gasesc cat mai multe despre aceasta tara, pentru ca vreau deja sa-mi creionez viitorea vacanta din 2012.
    Sper sa fie cu noroc si bafta si celorlalti cititori!

  5. gabriela ene
    14.10.2011 la 09:53

    felicitari pt. tot ce faci,ne bucuri zilnic cu informatii despre locuri pe care sper sa le vad intr-o zi.

  6. Razvan Pascu
    (author)
    14.10.2011 la 10:13

    @ Alexandra: e foarte bine, esti in concurs deja.

  7. 14.10.2011 la 10:25

    Eh, asa da! Felicitari:)
    Sa am bafta 😀
    😉

  8. rizica
    14.10.2011 la 10:25

    Nu mi-am facut inca planuri pentru revelion, nu am castigat niciodata un sejur asa ca…poate ma „loveste norocul” de data aceasta… 🙂

  9. Eleni Grecu
    14.10.2011 la 10:40

    Super, acum sa vedem cine e norocosul castigator, ca premiul este tare fain. Bravo Razvan!!

  10. Georgeta Popovici
    14.10.2011 la 12:20

    Eu sunt deja inscrisa la newsletter! Sunt deja inscrisa si la concurs?
    Premiul este superb! Atmosfera de Craciun la Viena!
    Merci Razvan!

  11. Mihalache simona
    14.10.2011 la 12:58

    Ca de obicei te intreci pe tine 🙂

  12. Razvan Pascu
    (author)
    14.10.2011 la 16:22

    @ Georgeta: toti cei deja inscrisi la newsletter sunt inscrisi la concurs.

  13. dorina2010
    14.10.2011 la 16:34

    Cel mai serios blog dintre cele intalnite pe net pana acum, in permanenta diversificare si imbogatire, condus de o persoana tanara (” valoarea nu asteapta numarul anilor…”) , vrednica de toata admiratia, in care poti avea incredere 100%. Noroc tuturor participantilor!
    Dorina si Vasile Amarie

  14. J Dobre
    14.10.2011 la 16:52

    Am dat share,multumim pentru concurs!

  15. Radu
    14.10.2011 la 16:52

    Voi promova si eu concursul

  16. Mitrita Angheluta
    14.10.2011 la 16:53

    Ar fi extraordinar sa castig.share.

  17. Iuliana D
    14.10.2011 la 16:54

    Le voi spune si prietenilor pe FB sa se inscrie si ei.Succes tuturor!

  18. felicia
    14.10.2011 la 17:02

    O surpriza foarte placuta din partea ta! Sa am bafta!!!!

  19. 14.10.2011 la 18:07

    M-as fi abonat si fara premiu pentru ca imi place ce citesc.Mi-ar placea insa sa vad si mai multe articole legate de business… Sunt deja abonat deci sunt inscris in concurs. Bafta tuturor oricum !

  20. andreea
    14.10.2011 la 18:25

    sa stii ca eu nu am cui sa te promovez, din simplu motiv ca nu am nici blog si nici fb.doar ca imi place sa visez privin la locurile vizitate.sincer mi-ar placea sa plec de rev mai ales ca eu munces mereu pe 31 si 24 dec si nu am luat nicio zi de concediu pt ca nu am avut unde sa ma duc.as rade de sef ca ar fi nevoit sa stea in locul meu la munca:)….

  21. Mihaela
    14.10.2011 la 18:45

    Foarte interesant concurs, e o tara foarte frumoasa si civilizata. Am vazut si celalalte concursuri si ma bucur ca sunt toate interesante. Nu am castigat pana acum nimic, dar poate voi avea noroc cu acest revelion. Imi voi anunta toti prietenii. Succes tuturor !

  22. Suzanne
    15.10.2011 la 00:33

    Coincidenta sau doar o miscare haotica in imaginatia mea, pentru aceasta destinatie ma droghez cu vointa si rabdare ca sa rezist unui job haotic: gandul ca voi putea strage bani sa fiu de ziua mea la Viena ma face sa ma simt al naibii de OK! Daca as pleca de Revelion, ar fi cu vreo 15 zile mai tarziu de deadline-ul promis self-ului meu extenuat, da’ mertia asteptarea daca banutii strangi se vor duce numai pe cadouri si bucurii pentru altii! :)) Mult noroc tuturor si multumesc, Razvan, pentru sansa!

  23. 15.10.2011 la 03:41

    Frumos premiu, multumim!Imi place ca se plateste si transportul pt. ca, evident, nu toti suntem din Bucuresti, iar din Banat sau Crisana spre capitala drumul e lung, obositor si scump.
    Eu sunt inscrisa deja la newsleter 😉
    Like&share

  24. 15.10.2011 la 09:25

    Frumos premiu si extraordinar de interesanta modalitate de a concura, mult mai geniala si utila decat obositul LIKE pe facebook

  25. roxana elena sandu
    15.10.2011 la 11:03

    si eu vreau in excursie! Ghidul de calatorie il am!

  26. Onet Ciprian
    15.10.2011 la 12:35

    Frumos concurs si frumos premiu. Multa bafta tuturor

  27. 16.10.2011 la 22:46

    Frumos! Ma inscrisesem deja la newsletter, dar daca tot e cu premii si mai bine 🙂 Spor!

  28. 17.10.2011 la 10:17

    imi doresc o luna de miere intr-a asa locatie!

  29. Baluta Aurelia
    17.10.2011 la 14:01

    Mi-as dori sa castig pt. ca de Revelion este si ziua mea de nastere si ar fi o surpriza frumoasa

  30. 17.10.2011 la 15:47

    Super m-am inscris si eu. Cu adresa din comentariu.

  31. Zamfir Maria-Magdalena
    17.10.2011 la 15:49

    Super Razvan! Oricum blogul tau e cel mai tare! Succes in continuare si la cat mai multe vizite ca sa ne incanti si pe noi.

  32. Razvan Pascu
    (author)
    17.10.2011 la 19:44

    @ Zamfir Maria: daca iti place blogul, trimite linkul si catre colegii tai. 🙂

  33. Corina Radu
    17.10.2011 la 19:53

    Nu eram abonata, dar a concursul asta, este inca un motiv bun pentru a face asta 🙂

  34. madalina
    18.10.2011 la 02:18

    felicitari de premiu! la grecia nu am avut noroc… poate acum!

  35. Rox
    18.10.2011 la 08:18

    Piata de Craciun din Viena e un vis…

  36. Rox
    18.10.2011 la 09:57

    Multumim, din nou, ca te gandesti la noi 🙂

  37. Rox
    18.10.2011 la 09:57

    Adica eu multumesc, nu stiu de ce am folosit „pluralul comunist” :))

  38. Maria
    18.10.2011 la 16:13

    Ar fi cel mai frumos revelion facut vreodata! Pentru mine ar fi un vis realizat faptul ca pot ajunge in Viena. Poate am noroc…

  39. 20.10.2011 la 23:35

    Ar fi ceva extraordinar,un Revelion excelent!

  40. Marius
    20.10.2011 la 23:40

    Razvan, de ce se numeste programul asta Excursie la Viena? Cam cat din timp se sta mai exact in Viena, exista cazare in Viena in program pentru ca din descriere se intelege cu totul altceva….

  41. Mihaela
    21.10.2011 la 01:33

    Succes tuturor si mie ! Viena, frumos, valurile Dunarii, romantism .

  42. stan bianca
    24.10.2011 la 11:05

    Super concurs! Urmaresc cu mult interes acest site si tot ce scrii in el , Razvane.

  43. valeriu stefanescu
    24.10.2011 la 17:09

    Salut,

    Foarte buna initiativa cu concursul.
    Multa bafta la toti !

  44. Raluca
    26.10.2011 la 10:45

    Chiar acum eram in cautarea unei oferte pentru sarbatori.
    Un asemenea premiu ar fi extraordinar! 🙂

  45. 28.10.2011 la 23:24

    merci de invitatie, dar tocmai am dat ultimii bani pe o calatorie destul de inedita, in ianuarie. asa ca … nu mai am parale nici sa mor, si orice calatorie, chiar si castigata la tombola, tot implica niste costuri. pe care nu mi le permit, din pacate.

  46. Iulia
    29.10.2011 la 14:24

    Multumesc Razvan pentru informatiile interesante si utile cat si pentru sansa de a vedea Viena ! Calatorii frumoase in continuare !

  47. 29.10.2011 la 14:42

    Superr concursul:)…sper sa fiu eu fericita castigatoare!!..mai ales ca anul asta doar am lucrat:)Bafta,mie:D!!

  48. Sorana
    01.11.2011 la 17:32

    Super Concurs! Sper sa fiu norocoasa ! Chiar am nevoie de o vacanta !

  49. elena mindrila
    03.11.2011 la 02:28

    succes tuturor

  50. MOLAN MARIA DANIELA
    03.11.2011 la 15:12

    SUPER CONCURS. IMI DORESC UN ASA REVELION. BAFTA LA TOATA LUMEA.

  51. DELIA
    05.11.2011 la 21:01

    O idee frumoasa

  52. CONDURACHE MARIA
    05.11.2011 la 22:06

    BAFTA LA TOTATA LUMEA, CINE NU ISI DORESTE UN ASA REVELION

  53. MOLAN GEORGE
    05.11.2011 la 22:07

    BAFTA LA TOATA LUMEA

  54. 06.11.2011 la 13:11

    Imi doresc succes!?!

  55. Catalin Roman
    06.11.2011 la 15:25

    SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

  56. karla
    06.11.2011 la 19:01

    Abonata si like pe Fascebook 🙂

  57. Bogdan Crișan
    08.11.2011 la 19:31

    Foarte frumos!
    Bafta participantilor si distractie castigatorului!

  58. 09.11.2011 la 18:37

    fratilor la Viena ee beton reumanplatz cel mai tare revelion baeti care sau gindit la excursia asta is cei mai tari bafta ne vedem la tiroll:D

  59. Diana
    09.11.2011 la 23:32

    Felicitari pt acest concurs!Si bafta mie:)..hehhhe

  60. Lacramiaora
    16.11.2011 la 22:49

    Ma bucur ca se gandeste cineva si la noi prin acest concurs.CEL DIN URMA VA FI CEL DINTAI………….PUPICI

  61. Anca
    17.11.2011 la 17:05

    🙂 Mirajul castigului…cate comentarii 😀 Desi nu am mai scris, sa stii ca totusi am citit,Razvan si am observat „verva”de pe bogul tau…felicitari!

  62. dragos
    20.11.2011 la 00:25

    Scuze Razvane,dar asta nu se poate numi excursie la Viena!!!Mai degraba la Budapesta sau chiar Bratislava!Daca plecarease face doar la 6.30 din Bucuresti mai departe de Budapesta nu se ajunge!0ricum,e de apreciat premiul,dar e putin pompos spus”excursie la Viena!”
    Toate cele bune si bafta tuturor!

  63. panait
    20.11.2011 la 20:45

    a castigat cineva ?…hmmm

  64. Razvan Pascu
    (author)
    20.11.2011 la 21:31

    @panait: Dar tu ai citit cand se termina concursul?

  65. 22.11.2011 la 10:42

    „Email Subscription Confirmed!” Done!
    La ce frica are random de mine ma foarte indoiesc ca voi castiga. 🙂

  66. 27.11.2011 la 11:19

    felicitari pentru aceasta noua initiativa! Eu am castigat o sticla de vin pe blogul tau. Bafta tuturor! 🙂

  67. violeta
    27.11.2011 la 18:05

    interesant si placut premiu…good luck for me:)

  68. Razvan Pascu
    (author)
    28.11.2011 la 12:39

    Concursul s-a incheiat. In curand voi afisa tragerea la sorti filmata.

  69. 28.11.2011 la 20:46

    La ce ora se face tragerea sortilor?

  70. 28.11.2011 la 21:19

    prost sa fii noroc sa ai nu razvan/? afara ninge linistit si in casa arde focul iar noi pe langa tine stam poate ne dai norocul cu stima maya resita

  71. rodica
    29.11.2011 la 00:18

    Se stie castigatorul? cand se anunta?

  72. Razvan Pascu
    (author)
    29.11.2011 la 00:35

    Am ales castigatorul. Iata tragerea la sorti filmata: http://www.youtube.com/my_videos_annotate?ns=1&v=TF6CZeZbGJE

  73. Daniela Zaharia
    29.11.2011 la 02:39

    Nu am castigat nici acum, nici data trecuta. Pacat ca data trecuta eu as fi mers daca eram extrasa, asa, s-a ratat excursia :(. Nu inteleg de ce mai participa oamenii daca nu vor sa mearga, mai mult incurca pe altii care de abia asteapta sa castige 🙁

  74. Razvan Pascu
    (author)
    29.11.2011 la 02:44

    @ Daniela: nu s-a ratat excursia data trecuta (in Grecia), am gasit la limita o castigatoare si am anuntat pe Facebook.

  75. rodica
    29.11.2011 la 09:10

    Felicitari pentru concurs! Felicitari si celor extrasi si trecere frumoasa in noul an celui care va merge!

  76. 29.11.2011 la 10:29

    Felicitari! 🙂

  77. 29.11.2011 la 12:01

    Lista persoanelor care au iesit la random ai afisat-o undeva?

  78. Razvan Pascu
    (author)
    29.11.2011 la 12:46

    @ Lumidan: poti sa vezi pe filmare si detalii pe Facebook.

  79. Razvan Pascu
    (author)
    29.11.2011 la 16:28

Urmareste-ma pe Instagram! Click aici!