excursii-razvan-pascu

La Tarom, luna martie este luna femeilor: 20% reducere pentru bilete de avion pe toate destinatiile externe, operate cu aeronave proprii.

Astfel, pentru biletele de avion cumparate pana la data de 28 februarie 2011 inclusiv, persoanele de sex feminin cu varsta de peste 12 ani care doresc sa calatoreasca cu Tarom in perioada 1-15 Martie au 20% reducere la orice bilet de avion.

Reducerea se aplica doar la achizitionarea biletelor de avion din agentiile proprii Tarom si de la agentiile de turism acreditate.

Compania Nationala de Transporturi Aeriene Romane TAROM a devenit de anul trecut membra a aliantei globale SkyTeam, iar calatorii Tarom au acces la programul de fidelitate Flying Blue, program creat si operat de Air France si KLM.

Pe langa oferta despre care v-am scris mai sus, o alta oferta care mi-a facut cu ochiul la TAROM este Bucuresti – Salzburg de la 160 euro. De asemenea, am facut o simulare pe site-ul Tarom la un zbor Bucuresti – Dubai si, daca in mod normal pretul depaseste 400 euro, in perioada 22-30 noiembrie am gasit la putin peste 200 euro, cu toate taxele (zborul este direct si dureaza 5 ore).

8 comentarii

  1. Rizica Stan
    22.02.2011 la 10:30

    E un gest dragut din partea Tarom-ului, bravo lor!

  2. 22.02.2011 la 15:40

    Dragut, dar mai dragut era daca se aplica si in cazul cuplurilor 🙂 O doamna nu pleaca singura la plimbare 😛

  3. 22.02.2011 la 15:56

    Vezi ca e pentru calatorii care incep in perioada 1 – 15 martie,… returul poate fi si dupa 15 martie

  4. 22.02.2011 la 16:52

    Eu azi am cumparat bilet dus-intors pe ruta Bucuresti- Viena cu 85 € cu Austrian Airlines cu plecare sfarsitul lui martie si intoarcere la inceputul lui aprilie. Inca nu imi vine sa cred! 🙂

  5. Razvan Pascu
    (author)
    22.02.2011 la 16:59

    @ Mihai: ai dreptate. dar au avut de curand si o astfel de oferta speciala – bilete pentru 2 persoane cu 259 euro pe orice destinatie http://www.tarom.ro/compania-tarom/presa/stiri/de-ziua-indragostitilor-259-euro-doua-bilete-dus-intors-pe-22-de-rute-tarom.html

    @ Ileana: da, si Austrian are oferte bune pe Austria. Am prieteni care si-au luat bilete la Viena cu 80 de euro dus-intors. La Tarom aceasta este o oferta buna pentru ca este pe orice destinatie.

  6. 23.02.2011 la 03:47

    eu vreau oferta pentru dubai,decat 200 de euro?asa putin?cu tarom?o sa intru sa vad si eu,mersi pentru acesta postare.

  7. 23.02.2011 la 12:24

    Oricum ar fi, frumos gândul bun al celor de la Tarom !

  8. pauna paula
    11.01.2012 la 23:16

    STIMATA Companie aeriana,
    Va rog, asa vrea sa stiu daca un pensionar 63 ani are o reducere la biletele de avion?????
    Multumesc, Pauna Paula

Vezi aici mai multe imagini de pe pagina mea de Instagram! Urmareste-ma pe Instagram! Click aici!