excursii-razvan-pascu

Astazi am ajuns si la Stonehenge. Calatoria din Londra dureaza cam 3 ore si, desi as fi vrut sa merg pe cont propriu, cred ca am ales totusi cea mai eficienta varianta de transport, un tur printr-o agentie de turism locala. A fost si cel mai ieftin dar si cel mai rapid mod de a ajunge la Stonehenge. Am multe sa va scriu dar acum sunt prea obosit dupa o zi intreaga de mers, asa ca voi reveni cu detalii complete cand ma intorc in Romania. Ce va pot spune acum este ca i-as sugera doamnei ministru Udrea o vizita la Stonehenge, pentru a vedea cum se face marketingul turistic adevarat.

P.S. Multumesc tuturor celor care mi-au citit blogul zilele acestea (in special vineri, cand se pare ca am avut record de vizitatori).

Fotografia este realizata cu Nikon D3000.

10 comentarii

  1. Iulia
    14.08.2010 la 14:37

    Calatorie placuta in continuare !

  2. 15.08.2010 la 00:08

    😀 Auzisem ca langa Stonehenge a fost descoperit un al sit cu vestigii si mai interesante. Ai vazut ceva ? Se sapa?:D

  3. 15.08.2010 la 10:33

    Ai ales f bine! Pentru excursii de genul asta e cel mai bine prin agentii de turism locale. Asa am fost si eu pe Valea Loirei, plecand din Paris.

  4. Alexandrescu Corina
    15.08.2010 la 20:11

    Multumim pentru sfaturile tale,cu siguranta cand vom ajunge la Stonehenge sau in alt colt de lume unde tu ai fost o sa-ti urmam sfaturile utile.Bravo!

  5. 16.08.2010 la 00:27

    Heii 🙂 Maine plec in Republica Moldova :D:D:D Abia astept :D:) O sa-ti aduc bobo de la BUCURIA 😀
    Vacanta placuta in continoare si sa ne auzim cu bine..eu nuo sa am net o saptamana….:P

  6. 16.08.2010 la 18:42

    Vacanta placuta si sa te intorci cu multe povesti si fotografii!

  7. Razvan Pascu
    (author)
    17.08.2010 la 10:44

    Multumesc tuturor!

    @ Andra Georgiana: Distractie placuta!

  8. […] Sarmizegetusa Regia si foarte multe semne de intrebare, de la asemanarea calendarului cu cel de la Stonehenge (impresii de calatorie de la Stonehenge voi scrie  saptamana viitoare) si asemanarea “soarelui […]

  9. 29.08.2010 la 22:34

    Stonehange, locul care a impresionat generatii intregi! Sper ca ai vazut apusul acolo, am inteles ca e cu totul spectaculos! 🙂

  10. […] A sosit vremea sa scriu impresii de calatorie si de la Stonehenge. […]

Vezi aici mai multe imagini de pe pagina mea de Instagram! Urmareste-ma pe Instagram! Click aici!