excursii-razvan-pascu

Pe langa tot ce am scris pe blogul meu despre calatoria in China (click aici pentru toate articolele), am continuat sa scriu impresii de calatorie si pe alte site-uri. Si pentru ca cel mai bine este sa grupez intr-un singur loc toate aceste articole, mai ales pentru cei care sunt in cautare de informatii de calatorie, aveti mai jos linkuri catre tot ce am mai scris pe Descopera.ro si MetropoTravel.

Beijing – orasul Extremelor

Xi’an – orasul soldatilor de teracota

Shanghai – zgarie nori si sate pescaresti

Hong Kong – 30% China si 70% Londra

Macao – Portugalia din Asia

Impresii despre comunismul din China lui 2010

Comunismul din China moderna vs China traditionala

Urmele comunismului in Shanghai

13 comentarii

  1. rizica
    19.07.2010 la 10:06

    Intr-adevar, foarte interesante impresiile tale despre China.Se pare ca la ei se poate, la noi…NU!

  2. 19.07.2010 la 10:37

    Super bine, felicitari!

  3. 19.07.2010 la 11:33

    Lasa China, in Ucraina e mai fain 🙂

  4. gabbis
    19.07.2010 la 11:35

    Foarte interesante relatarile tale..Te mai duci?

  5. irina
    19.07.2010 la 14:17

    Sincer, nu-ti cunosteam varsta pana astazi, dar ai cu atat mai mult stima mea pentru modul de exprimare si talentul literar. Esti cu putin mai tanar decat mine, dar sunt surprinsa ca mai exista tineri( care nu au emigrat inca :)) cu preocupari inteligente, pasiuni frumoase si nu in ultimul rand cu educatie. Felicitari pentru articolele de pe Descopera. Cred ca esti mandru de ele. Sunt cu adevarat ghiduri turistice, dar nu din acelea scortoase si inutile, cum suntem obisnuiti.

  6. 19.07.2010 la 19:17

    Iti sta bine ca soldat de teracota :)))

  7. Razvan Pascu
    (author)
    19.07.2010 la 22:17

    @gabbis: m-as mai duce peste cativa ani, dar daca acum am vizitat marile orase, atunci as vrea sa merg prin tara ca sa cunosc China adevarata.

    @irina, steiul: Multumesc.

  8. 19.07.2010 la 22:59

    tip pentru un concurs viitor: iti iei un fan cu tine intr-o calatorie:)) Eu as fi curios sa fac un documentar:))

  9. Iulia
    19.07.2010 la 23:56

    Impresionanta China din articolele tale. Felicitari si la cat mai multe calatorii interesante !

  10. Burtea Maria
    21.07.2010 la 01:54

    O ampla documentare a stat la baza acestor articole .Felicitari.China….o calatorie de vis,dar citind si vazand pozele,ne mai alinam dorul.

  11. 23.07.2010 la 16:59

    in viitorul apropiat vreau sa vizitez si eu Macao.

  12. 01.09.2010 la 17:10

    corect ce spuneai, doar Tibetul mai lipsea in calatoria ta in China. oricum, frumos 🙂

  13. Razvan Pascu
    (author)
    01.09.2010 la 20:35

    Imi doresc foarte mult sa ajung in Tibet; si din China mai erau multe de vazut.

Vezi aici mai multe imagini de pe pagina mea de Instagram! Urmareste-ma pe Instagram! Click aici!