excursii-razvan-pascu

Atentie: la sfarsitul acestui articol gasiti un concurs (puteti castiga 2 ghiduri turistice)!

In general, orice om este construit sa reactioneze mult mai putin rational atunci cand este vorba de oferte speciale sau de un castig imediat. De aceea, de multe ori simte nevoia sa-si intrebe prietenii sau sa se lase sfatuit de catre cineva. Ceea ce va aduc eu astazi la cunostinta este o oferta foarte buna care (atentie!) expira pe 30 septembrie.  Oferta este desfasurata in paralel de KLM si Air France.

Multi dintre noi ne-am obisnuit sa vedem oferte deosebite si preturi bune doar la companiile low-cost, insa, cel putin in ultimul an si companiile de linie au redus mult tarifele, practicand acum pe langa serviciile de calitate superioara, si preturi pentru mai toate buzunarele de young proffesionals. 🙂

Astfel, din oferta variata a Air France am selectat in special Parisul, o frumusete de oras, mai ales pentru fete. Rezerv urmatoarele randuri pentru a ma adresa exclusiv baietilor 🙂 : Parisul este in special orasul adorat de femei. Si nu neaparat de cele care vor sa mearga exclusiv la cumparaturi. Asa ca, sincer, nu cred ca ar exista un cadou mai frumos pentru partenera voastra decat o excursie la Paris. Credeti-ma pe cuvant! In curand, voi posta si impresiile mele de calatorie la Paris (apropo, tot cu Air France m-am intors si eu de acolo, dar acum vreo 3 ani).

Asadar, Parisul la 149 de euro dus-intors, cu toate taxele la o companie de linie, e super oferta. Pentru rezervari click aici.

O alta oferta care mi-a sarit in ochi este la KLM, Amsterdam cu doar 139 de euro dus-intors, cu toate taxele. Este super pret, de fapt cred ca este cel mai bun pret din piata pentru ca nu exista vreo companie low cost care sa zboare la Amsterdam. Asa ca cine pofteste la Venetia Nordului si vrea sa vada civilizatia la ea acasa, il invit sa mearga cat mai curand la Amsterdam. Olandezii sunt una dintre natiile mele preferate si ii admir foarte mult in primul rand pentru inteligenta, pentru faptul ca sunt open-minded si gandesc pentru viitor (spre deosebire de noi, care traim foarte mult doar in prezent). Faptul ca olandezii au reusit sa invinga raurile si marea si si-au recuperat terenul, construind Olanda  de astazi pe niste mlastini, sau faptul ca prima Bursa de Valori din lume a aparut in Olanda in anul 1602….denota caracteristici definitorii ale acestei natiuni: perseverenta si inteligenta.

Revenind, Amsterdamul la 139 de euro -  pentru rezervari click aici.

Cele 2 companii aeriene ofera insa si alte destinatii la preturi bune, mai ales zborurile inter-continentale. Iar pentru ca spuneam la inceputul articolului ca voi avea un CONCURS, va rog sa cititi mai departe. Acum ceva timp am initiat un concurs prin care ofeream 6 ghiduri turistice. Am ales 3 castigatori, 2 au raspuns la mail si si-au luat premiile, unul nu a raspuns de 3 saptamani si le-a pierdut. Este vorba de un ghid de calatorie cu Praga si altul cu Viena, oferite de Editura Litera.

Le poate castiga cineva dintre voi daca:

  1. Intra pe site-ul Air France sau KLM (click pe numele companiei)
  2. Imi lasa apoi un comentariu la acest articol cu o oferta aflata la promotie pana pe 30 septembrie (exemplu de raspuns: „oferta Air France catre New York cu 479 euro” sau „oferta KLM la Zurich cu 189 euro” ). Ofertele le gasiti pe site-urile celor 2 companii.

Mare atentie!

  1. Lasati nume si adrese de e-mail valide.
  2. Nu lasati mai mult de un comentariu de persoana pt ca le verific dupa IP si sunteti descalificati.
  3. Concursul este deschis pana duminica, 27 septembrie (sau pana ati epuizat toate destinatiile).
  4. Daca aceeasi destinatie este si la Air France si la KLM, o puteti scrie de 2 ori -  o data cu Air France si o data cu KLM.
  5. Atentie la raspunsurile celorlalti. Daca o destinatie este scrisa de 2 ori, intra in concurs doar primul comentariu.
  6. Premiul se acorda prin tragere la sorti iar castigatorul va fi anuntat pe blog, in aceasta pagina.

Enjoy!

0 comentarii

  1. Marginean Alina
    24.09.2009 la 09:16

    E super concursul si particip si eu.Un ghid de calatorii prinde bine oricui iar oferta Air France catre New York cu 479 euro e super ok

  2. 24.09.2009 la 09:17

    mi-a atras atentia oferta AIR FRANCE catre Mauritius 969 Euro pt ca vreau de mult timp sa ajung acolo, iar biletele cele mai ieftine erau pana mai acu ceva timp in jurul a 1500 euro. deci o oferta super!

  3. 24.09.2009 la 09:19

    oferta Air France catre Miami cu 549 euro!!

  4. Ruxandra
    24.09.2009 la 09:19

    Oferta Air France catre Londra cu 189 €

  5. Florin Andrita
    24.09.2009 la 09:22

    Super oferta Barcelona € 189

    PS: am un blog micut o sa-ti fac reclama la concurs sper sa nu te superi

  6. Melania
    24.09.2009 la 09:23

    buna dimineata razvan…foarte interesant articolul de azi…pe mine ma tenteaza f tare o excursie in afara dupa anul nou, iar acum am o idee…

    poate o sa vizitez India ..uite si oferta Air France -Delhi 569 euro

    acum mai trebuie doar sa strang banii de cheltuiala…

    multam’

  7. Proca Ioana
    24.09.2009 la 09:25

    si mie mi-ar trebui un ghid de calatorii…si chiar mi se pare convenabila oferta KLM catre Madrid cu 189 €..sau oferta Air France catre aceeasi destinatie, Madrid, avand acelasi pret.

  8. George Manea
    24.09.2009 la 09:26

    O oferta buna mi se pare de la Airfrance Shanghai 499 €

  9. Ionela Manea
    24.09.2009 la 09:29

    KLM Miami € 644 este o oferta buna pentru State.

  10. Claudia
    24.09.2009 la 09:34

    Avand in vedere ca am multi colegi Erasmus in Spania, mi-a atras atentia Oferta Air France catre Barcelona 189 euro!!!

  11. Claudia
    24.09.2009 la 09:37

    🙂 ..am prieteni si in .. Dubai 449 euro!

  12. marina
    24.09.2009 la 09:56

    Eu am luat saptamana trecuta Cluj-Barcelona 75 EUR dus-intors per persoana, cu toate taxele incluse, inclusiv bagaj la cala.

  13. marina
    24.09.2009 la 10:06

    Sa mor de ras sau de ciuda???? Acum am intrat pe spam-uri si am gasit mesajul de la tine. Eu eram cea care trebuia sa confirme castigarea ghidurilor. Asta e! De obicei le sterg, ca e numai publicitate aiurea si de la tine imi intra pe inbox. E singurul mesaj care a intrat acolo si e o intamplare ca l-am vazut. Pacat! Tocmai imi luasem bilete pentru un sejur de 11 zile la Barcelona si Paris……Data viitoare

  14. rizica
    24.09.2009 la 10:08

    Barcelona la 189 de Euro cu o companie de linie este un pret super ok trebuie sa plec acolo, asa ca ms mult pt indicatii!

  15. marina
    24.09.2009 la 10:14

    Air France, Paris 149 EUR cu taxe incluse. Nu-i rau!

  16. 24.09.2009 la 10:15

    Air France Tokyo 659 euro cu taxe. Imi pare rau ca e atat de departe dar merita

  17. Mirabela
    24.09.2009 la 10:20

    Oferta KLM – Washington – 529 euro – super pret

  18. Vlad
    24.09.2009 la 10:39

    Puteti vizita capitala Suediei, superbul oras Stockholm, la un pret corect de 189 de Euro, dus-intors, cu toate taxele incluse, alegand o cursa de linie AirFrance. Tinand cont de distanta fata de regiunea scandinava, oferta merita atentia voastra !

  19. 24.09.2009 la 11:07

    super oferta Air France la Toronto cu doar 529 euro

  20. Alina G.
    24.09.2009 la 11:44

    Ahhh, de ce nu luam banii maine? 🙂
    Oferta Air France catre Nice (sau Marseille) cu 199 euro!!!

  21. dobrila gabriela
    24.09.2009 la 12:00

    oferta Air France catre Nice cu 199 euro.

  22. gradinariu ionela Maria
    24.09.2009 la 12:42

    Oferta Air France catre Las Vegas 649 €. Superrr!!!

  23. gradinariu ionela Maria
    24.09.2009 la 13:21

    Oferta Air France catre Toulouse 199€

  24. nicoleta
    24.09.2009 la 13:36

    Oferta KLM CU 529 EURO-Toronto

  25. 24.09.2009 la 13:48

    Ofertele sunt amandoua super daca esti hotarat sa faci o vizita in aceasta perioada nu trebuie ratate.

  26. 24.09.2009 la 15:33

    Oferta Air France catre Paris cu 139 €, taxe incluse

  27. 24.09.2009 la 16:29

    Oferat KLM catre Detroit la 649 €.

  28. Monica
    24.09.2009 la 16:43

    Razvan nu este foarte la subiect dar sunt prea placut impresionata de ceea ce am vazut azi la intrare in facultatea mea- Copenhagen Business School: un stand mare cu Vistit Brasov- Romania! Este prima data cand vad asa ceva intr-o universitate. Niste brosuri foarte frumoase, un pic cam religioase pt studentii occidentali dupa parerea mea, dar chiar prezentau foarte frumos cetatile medievale din jurul Brasovului. Colegii mei s-au aratat foarte interesati, si pana si profesoara cu care aveam curs azi a venit sa ma intebe cum este in Romania pt ca nu a fost niciodata! Standul chiar a avut impact!

    Multi carcotasi ar spune ca locatia nu este potrivita, pt ca studentii nu au bani. Gresit: in Danemarca toti studentii danezi primesc equivalentul la 1000€/luna din partea statului si in plus de asta cei mai multi lucreaza part-time. Desi viata este scumpa aici, cea de student nu. Au camine subventionate, foarte multe reduceri daca esti student, facultatea este gratuita, transportul este si el subventionat, servicii medicale gratuite, folosesc doar bicicleta in oras. Deci, banii le ajung ca sa calatoareasca macar de cateva ori pe an, ceea ce si fac cei mai multi. Este prima data cand vad asa ceva, si chiar cred ca este un pas inainte si sper la cat mai multe initiative de acest gen! Proiectul este organizat de Romanian Association for the Promotion of Quality and Best Practices si finantat de Institutul Cultural Roman. Mai multe detalii puteti vedea la http://www.medieval-brasov.eu/index.php?menu_item=Despre%20noi

    Oferta KLM Bucuresti- Copenhaga 171€. O sa cupar bilete pt parintii mei. Multumesc pt informatie :).

  29. Amarie
    24.09.2009 la 17:17

    Oferta Air France catre Tunis 239 €

  30. Bejenaru Loredan
    24.09.2009 la 20:33

    Oferta KLM – Edinburgh – 189 euro – este super. am fost de doua ori acolo si am dat mai mult!

  31. 24.09.2009 la 22:11

    Hmm, oferta de 189 euro la Geneva sau la Zurich, cred ca va fi un zbor incantator spre tara cantoanelor! Ghidul de calatorie despre Praga sau Viena ar putea fi urmatoarea mea carte de pe noptiera!

  32. Razvan Pascu
    (author)
    24.09.2009 la 22:43

    Sa imi povestesti si mie cum a fost, daca ajungi acolo. 🙂

  33. Razvan Pascu
    (author)
    24.09.2009 la 22:44

    Multumesc. Ce blog ai?

  34. Razvan Pascu
    (author)
    24.09.2009 la 22:46

    Ti-am raspuns pe mail. Imi pare rau, dar…asta e. Totusi, ti-am trimis 3 mailuri in 3 saptamani….

  35. Razvan Pascu
    (author)
    24.09.2009 la 22:48

    Vezi ca oferta e pana la sf. lunii, deci grabeste-te!

  36. Ciurea Marius
    24.09.2009 la 23:21

    Oferta KLM -Amsterdam 139 Euro imi face cu ochiul!

  37. 25.09.2009 la 01:17

    Buna! am fost in China (la Beijing in urma cu exact un an..deja mi-e dor de oras:)
    Si daca tot suntem aici, KLM-Amsterdam 139 eur chiar este un pret bun, se da si invers? Ptr ca o sa vreau sa vin acasa..ori stiu si eu, sa zbor la Barcelona? cu 189 de euro. Ma mir sa vad ca pretul de la Amsterdam la Paris e acelasi de aici ..din intamplare am intrat azi pe site-ul KLM si stiu 🙂

  38. marina
    25.09.2009 la 08:39

    Pe inbox nu a intrat nimic, din pacate, pentru ca pe acelea le citesc. Nu-i bai! Oricum nu prea am castigat nimic in viata fara munca, deci…

  39. axxi
    25.09.2009 la 13:14

    Oferta Air France: Paris cu 139 €, cu toate taxele incluse…nici nu-i rau

  40. Zahapischi Monica
    25.09.2009 la 15:07

    Oferta KLM catre Newcastle cu 189 Euro

  41. 25.09.2009 la 15:25

    l-am pus la ” site web” oricum daca vrei vb. pe mail mai bine…merci

  42. stelutza
    25.09.2009 la 16:28

    Oferta KLM catre Madrid cu 189 euro

  43. Oprea Gheorghe
    25.09.2009 la 16:36

    Oferta Air France catre Paris cu 149 euro

  44. Nanu Ana
    25.09.2009 la 16:38

    Oferta KLM catre Geneva cu 189 euro

  45. 25.09.2009 la 17:28

    Oferta Air France către Paris cu 139 € are şi taxele incluse.

  46. Alina A.
    25.09.2009 la 22:07

    Pentru ca tot auzim de Dubai si acolo se gasesc cele mai frumoase constructii plus insule artificiale ma gandeam la aceasta oferta minunata de la airfrance catre Dubai cu doar €449.

  47. 25.09.2009 la 23:37

    Oferta Air France catre Luxembourg cu 189 Euro este super rezonabila.

  48. lavinia c
    26.09.2009 la 19:00

    oferta buc-montreal :529E e beton…
    si site ul tau este si mai beton:)))
    pupici

  49. lavinia c
    26.09.2009 la 19:02

    am uitat sa spun ca oferta oferta buc-montreal :529E este de la air france!!! pup

  50. Ania
    26.09.2009 la 23:43

    Super oferta Air France catre Singapore cu 679 E!

  51. Marcel
    26.09.2009 la 23:48

    Oferta ieftina Air France catre Amman cu 489 euro !!!

  52. Andreea Nicolaescu
    27.09.2009 la 18:30

    Oferta AirFrance catre Bangkok cu 639 de euro mi se pare avantajoasa. Daca as mai avea zile de concediu suficiente, m-ar tenta!

  53. Razvan Pascu
    (author)
    28.09.2009 la 00:58

    Concursul s-a incheiat. Castigatorul a fost anuntat pe mail. Cand voi primi datele sale, voi anunta pe aceasta pagina.

    Multumesc tuturor pentru participare.

  54. Razvan Pascu
    (author)
    28.09.2009 la 22:37

    Castigatoarea este Neagu Melania Nicoleta din Bucuresti. Editura Litera ii va expedia cele doua ghiduri (Praga si Viena).

    Multumesc tuturor pentru participare.

  55. […] iar in perioada in care am rezervat biletul de avion spre China erau promotii la Air France si KLM (despre care am scris aici), iar un bilet dus-intors Bucuresti-Beijing cu escala la Paris era vreo 560 euro cu toate taxele, […]

Vezi aici mai multe imagini de pe pagina mea de Instagram! Urmareste-ma pe Instagram! Click aici!