De curand am publicat pe blog o pagina speciala cu ghiduri de calatorie din diferite orase ale Europei. Pe masura ce interesul vostru pentru calatorii si fata de aceste ghiduri va creste, ori daca imi veti cere ceva in mod special, voi adauga si alte orase.

Ghidurile de calatorie probabil ca nu va sunt suficiente atunci cand plecati undeva si probabil ca aveti in continuare nevoie in special de sfatul unei persoane apropiate care a ajuns deja in locurile respective, dar pot reprezenta un inceput mai ales atunci cand va stabiliti traseul si programul.

Eu va doresc sincer, tuturor, sa va bucurati cat puteti de mult de viata si de timpul vostru liber si sa aveti posibilitatea de a va implini visul de a calatorii acolo unde vreti. O calatorie intr-un loc superb nu este un vis imposibil, indiferent cat de greu s-ar parea initial (din punct de vedere financiar, al timpului, al celor apropiati, etc.) si cred ca ar trebuie sa ne gandim cu totii ca singurele lucruri cu care ramanem in final sunt amintirile.

Deja am devenit prea „telenovelistic”. 🙂 Va las sa va bucurati de ghidurile turistice gratuite si sa va planificati cu ajutorul lor urmatoarea calatorie. Le gasiti pe toate aici, sau la pagina Ghiduri de calatorie, sub banner, sus.

P.S. Daca aveti nevoie de un ghid anume va rog sa imi spuneti. Poate va pot ajuta….

Razvan Pascu

0 comentarii

  1. 29.08.2009 la 09:35

    Multumim Razvan

  2. Oana
    29.08.2009 la 11:10

    Caut de ceva vreme un ghid despre Cape Town insa n-am gasit mare lucru. Orice informatie e bine venita. Iti multumesc!

  3. Razvan Pascu
    (author)
    29.08.2009 la 11:51

    Buna Oana,

    Ti-am adaugat un ghid despre Cape Town la pagina de ghiduri. In plus vezi si site-ul de mai jos, pare interesant si cu informatii ok:

    http://www.capetown-traveladviser.com/

    Dar eu iti recomand sa iti iei ghidul Lonely Planet, e cel mai complex. Vezi ca au si oferta (cumperi 3, platesti 2) plus transport gratuit daca sunt peste 25 de dolari, din cate stiu:

    http://shop.lonelyplanet.com/Primary/Region/AFRICA/Southern_Africa/PRD_PRD_2206/Cape+Town+City+Guide.jsp?ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395181057&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302025838&PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524441768137&bmUID=1251535730298&lpaffil=lpdest-shoplinks

  4. rizica
    29.08.2009 la 15:51

    Ms, ms buna idee

  5. 29.08.2009 la 16:25

    mie cele de la inyourpoket mi s-au parut cele mai bune si mai complexe… si nu ai decat de la un oras sau 2 link-uri catre ghidurile lor

  6. Oana
    29.08.2009 la 16:42

    Am facut deja comanda pe site-ul Lonely Planet. va multumesc.

  7. Amarie
    29.08.2009 la 18:33

    Multumim din suflet. Ne sunt foarte utile.
    Dorina si Vasile Amarie

  8. hpv
    29.08.2009 la 20:20

    super 😀 foarte util 🙂
    multumim !:d

  9. Razvan Pascu
    (author)
    29.08.2009 la 23:31

    Pai inseamna ca pentru restul nu am gasit. Oricum – am retinut ideea. Mersi 🙂

  10. Razvan Pascu
    (author)
    29.08.2009 la 23:32

    Cu drag.

  11. Razvan Pascu
    (author)
    30.08.2009 la 00:23
  12. melany
    30.08.2009 la 11:41

    ghiduri de conversatie in diferite limbi nu stii unde gasim? 🙂

  13. Razvan Pascu
    (author)
    30.08.2009 la 19:46

    Ce ai nevoie mai exact ? Spune-mi – poate pot gasi.

Urmareste-ma pe Instagram! Click aici!