excursii-razvan-pascu

De cele mai multe ori, inainte de a lua decizia de merge la un concert, ne gandim la aglomeratie, oameni de toate felurile, pericol la buzunare, racoritoare si bere la pret dublu. De si mai multe ori bucuria de a merge la un concert cam paleste atunci cand stai la tribuna Z si scena pare un punct mic de tot, mai ales daca biletul se apropie de pretul unui bilet de avion low cost, la oferta.

Pentru ca mie mi se intampla frecvent sa evit concertele din acest motiv, am fost extrem de bucuros cand am aflat despre concertele „Live in garaj” organizate de Europa FM si mai mult, am avut placerea sa fiu in garaj la primul din aceasta serie de concerte.

In urma cu doua saptamani, pe 23 Martie, a fost mare agitatie in garajul Europa FM. Oameni, boxe, cauciucuri de masini si trupa Holograf au facut ca garajul Europa FM sa fie neincapator. Muzica foarte buna a rasunat de aici si nu doar pe strada unde are sediul Europa FM, ci in toata tara, catre ascultatorii sai.

Orice ascultator Europa FM poate asculta aceste concerte live, cu trupe si artisti numai unul si unul, de acasa sau din masina, gratuit.

Atmosfera a fost „de milioane”. Oameni foarte faini aflati in public, precum Liana Stanciu si baietii de la Bere Gratis, Camelia Sucu, Dan Teodorescu de la Taxi, si oameni la fel de faini pe scena. George Zafiu era in permanenta legatura cu ascultatorii si intre melodii ii mai „descosea” pe Dan Bittman si pe colegii sai.

Astazi voi fi prezent la cel de-al doilea concert in garaj de la Europa FM, cu Loredana in rol principal. Concertul il puteti asculta in direct incepand cu ora 19.30 pe frecventele Europa FM din toata tara, dar si pe TV in direct pe Music Channel sau online pe www.EuropaFM.ro. Merita!

Primavara incepe cu tine…

14 comentarii

  1. rizica
    06.04.2011 la 09:16

    Ingenioasa ideea…

  2. SORIN
    06.04.2011 la 13:58

    bine ca e blog de business si travel si nu un blog oarecare unde pustanii se pozeaza cu vedete ca si cu ursu la zoo, sa adune si ei din sclipiciul sau macar puricii lui Mos Martin. Razvane asta bag-o la ponturi si nu cadea in capcane ieftine:)

  3. tudor
    06.04.2011 la 15:06

    abia astept gigul Loredanei.

    tipa este incendiara live

  4. Razvan Pascu
    (author)
    06.04.2011 la 15:52

    @ Sorin: nu mai fi rautacios ca o strategie de marketing buna face parte tot din Business! 🙂 Plus ca cei de la EuropaFM sunt prietenii mei!

  5. SORIN
    06.04.2011 la 16:59

    Așa e,de dimineață am fost rau. Confirmă teoria mea că în arcul zilei trăim întreaga viața cu toate vârstele. Dimineața suntem mai impulsivi, mai copii, la amiază adulți iar seara, când oboseala survine,devenim bătrâni ca să ajungem în final la acea minunată aparență a morții care este somnul.
    Acum, pe la ora 17.00, am cam șaizeci de ani, sunt cumpătat, cântăresc mult mai bile lucrurile, știu să proporționez totul în mod just, sunt plin de compasiune și înțelegere. Până la urmă este blogul tău de la Dumnezeu, postarea ta de la Precistea, că dimpotrivă ești îndreptățit să îți promovezi prieteni și e chiar fain dacă nu de invidiat să te pozezi cu Holograful:)Felicitări!!!

  6. 06.04.2011 la 17:22

    Interesanta ideea. Trebuie sa particip si eu la urmatoarea cantare in garaj :D.

  7. Anca
    06.04.2011 la 19:15

    Europa FM eate radioul meu de suflet!Ii ascult de cand au emis prima data ,si ma simt vinovata cand altcineva schimba frecventa aparatului de radio pe care il am in bucatarie:))…iar in masina nu-mi trebuie alta muzica!Din multitudinea de emisii in eter,recunosc din prima linia melodica si vocile,pe care le simt foarte aproape,ca pe prietenii mei!Vocea ta am auzit-o prima data tot la Europa FM, atunci cand erai „la capatul lumii” si faptul ca sunt PRIETENII tai ,ma face sa ma gandesc la un proverb:”cine se aseamana,se aduna”!

  8. Razvan Pascu
    (author)
    06.04.2011 la 21:42

    @ Sorin: uite, comentariul asta e mai dragut! de-acum incolo sa lasi comentarii doar seara. 🙂

    @ Andrei: azi a fost Loredana, peste 2 saptamani va fi Directia5.

    @ Anca: multumesc mult pentru comentariu, nu poate decat sa ma bucure cele spuse de tine.

  9. Alexandra
    07.04.2011 la 20:14

    Europa FM ascult si eu oricand ascult radio. Chiar daca am incercat toate celelalte posturi de-a lungul timpululi, tot la ei am revenit. Au „ceva” ce mie mi se potriveste. Am tot auzit de concertele in garaj, insa nu sunt din Bucuresti, asa ca n-o sa am ocazia prea repede sa merg la unul. Cu toate acestea, ideea lor e tare ingenioasa si prinde bine la public, ca tot timpul suna multa lume sa mearga la aceste concerte. Felicitari Europa FM!

  10. Carmen
    15.04.2011 la 20:17

    Buna! Puteti sa-mi spuneti si mie, va rog, unde este acest Garaj Europa FM in Bucuresti? Sunt de putin timp aici si nu ma prea descurc cu orientarea. As fi foare recunoascatoare. Multumeeesc mult mult

  11. Ice
    24.05.2011 la 19:03

    Buna la toata lumea. stie cineva cine o sa mai cante?o lista cu artistii si datele lor de „cantari”?eu nu sunt din Bucuresti si sa stiu sa urmaresc 1music ca sa-i vad si pe artisti. Multumesc

  12. Razvan Pascu
    (author)
    24.05.2011 la 20:29

    @ Ice: verifica pe site-ul EuropaFM.ro

  13. Ice
    24.05.2011 la 22:06

    Ok mr. 10x

  14. Adina
    24.04.2012 la 17:32

    Buna:). Scriu pentru ca nu sunt in tema si as vrea sa stiu mai multe. Cum se intra la aceste concerte? Intrarea este pe baza de invitatie? De unde o putem achizitiona? Merci!

Vezi aici mai multe imagini de pe pagina mea de Instagram! Urmareste-ma pe Instagram! Click aici!