excursii-razvan-pascu

Neatza cu Razvan si DaniBaietii sunt super ok, degajati, primitori si fara complexe de superioritate. M-am simtit in largul meu si ma bucur ca am primit aceasta invitatie pentru ca a fost un loc in care m-am simtit bine si care nu mi-a produs emotii. Sper ca, si datorita mie, tot mai multa lume sa inceapa sa iubeasca calatoriile.

Mai jos aveti inregistrarea emisiunii, iar pentru cei care vor sa o vada direct pe site-ul Antena 1 – click aici.

P.S. Sambata dimineata intre orele 9-10 ma puteti asculta Live la Radio EuropaFM.

Inregistrarea discutiei cu baietii – despre calatorii


 

30 comentarii

  1. Cris
    28.01.2011 la 01:30

    Sunt ei prea mici sau esru prea mare ?

  2. Razvan Pascu
    (author)
    28.01.2011 la 01:42

    Cris, cred ca suntem ok toti 3. 🙂

  3. 28.01.2011 la 07:42

    De ceva vreme ti-am descoperit blogul si de atunci „te urmaresc ” in fiecare calatorie…ma bucur ca te-am vazut si oarecum in realitate la ‘Neata cu Razvan si Dani…felicitari!

  4. Razvan Pascu
    (author)
    28.01.2011 la 10:27

    S-ar putea ca pe unele calculatoare sa nu se vada clipul pe care l-am inserat in articol cu inregistrarea emisiunii. Trebuie instalat Internet Explorer 8.

  5. Oana
    28.01.2011 la 10:42

    Ti-am citit cu mare placere relatarile din calatoria recent incheiata si total intamplator te-am vazut si la emisiunea mai sus amintita. Mi-a placut ceea ce ai spus acolo si sper ca le-ai trezit si altora „curiozitatea” (macar atat) de a calatori intr-un alt mod decat cel consacrat in Romania. Stie toata lumea la ce ma refer: bilete in „tarcuri” cumparate prin agentii. Iti doresc sa te bucuri de cat mai multe calatorii frumoase!

  6. 28.01.2011 la 10:43

    ce ma enerveaza reclamele 😀

  7. rizica
    28.01.2011 la 11:06

    Felicitari inca odata, pentru emisiune, pentru impresii, pentru tot!

  8. Razvan Pascu
    (author)
    28.01.2011 la 11:44

    @ Catalin: am vazut ca reclamele intrerup inregistrarea de 2 ori…asta este, asta e business-ul. 🙂

  9. Iulian
    28.01.2011 la 11:58

    Felicitari Razvane;;) Indata ajungi mai ceva ca Uca Marinescu :)).

  10. 28.01.2011 la 12:51

    Felicitări, ai vorbit foarte relaxat şi plăcut !

  11. Liliana
    28.01.2011 la 13:12

    Te-am vazut si eu in direct; felicitari; te-ai descurcat foarte bine; ai invins emotiile.

  12. Ioana
    28.01.2011 la 14:42

    Ma bucur ca, desi calatoresti mult si in afara tarii, apreciezi Romania asa cum merita!

  13. 28.01.2011 la 15:03

    Trebuie sa-mi dai un autograf:P

  14. Razvan Pascu
    (author)
    28.01.2011 la 15:32

    @george: nu fi rau pt ca eu o sa raman mereu un „om normal”.

  15. 28.01.2011 la 16:58

    felicitari pentru emisiune !

  16. dalila
    28.01.2011 la 16:58

    ai vorbit foarte frumos …exact cum esti tu de obicei!!
    bravo copii!

  17. 28.01.2011 la 17:04

    Salut Razvan,

    sper sa nu te superi ca zic ca mi se pare ciudat ca apari mai des in ziare si la tv decat Coco, care zilele trecute a terminat Volcanic Seven Summits si a fost ceva mai la sud decat tine. Totusi felicitari, inseamna ca sti sa te promovezi foarte bine.

  18. Razvan Pascu
    (author)
    28.01.2011 la 17:28

    @jurnaldecalator: Eu nu ma promovez in niciun fel. Dar multa lume de calitate imi citeste blogul si apreciaza efortul meu de a promova calatoriile si viata privita cu optimism.

  19. Onet Ciprian
    28.01.2011 la 17:57

    Felicitari si multa bafta in continuare

  20. Ema
    28.01.2011 la 20:04

    Felicitari!

  21. Cristina
    28.01.2011 la 22:52

    Da, am vazut acum si eu clipul. Foarte mult mi-a placut normalitatea si firescul pe care l-ai afisat .Chiar mi-a placut mult de tot ! Bravo ! Felicitari ! Meriti tot ce ti se intampla !

  22. Razvan Pascu
    (author)
    29.01.2011 la 13:39

    @ Cristina: e foarte frumos ce mi-ai scris…multumesc!

  23. amarie
    29.01.2011 la 19:58

    Felicitari pentru tot ce ati intreprins si comentat. Felicitari si pentru prezenta dv. in studio : serioasa, calma, cu aplomb si stapanire de sine, cum era de asteptat. Interlocutorii dv. nu mi s-au parut super ok, ci cam superficiali si doritori de a face glume cu orice pret, unele de calitate indoielnica.
    ( Am participat si eu prin 199… la un concurs de dezlegari ” Cheia de aur” si am retinut maniera realizatorilor…)

  24. sorin
    02.02.2011 la 17:49

    razvane, am fost si eu de cateva ori la capatul lumii, felicitari oricum, nu inteleg de ce nu pronunti Usuaia asa cum se pronunta si folosesti ș, Ușuaia:( suna poate mai interesant?

  25. Razvan Pascu
    (author)
    02.02.2011 la 18:23

    @sorin: ce pot sa zic….felicitari ca ai ajuns „de mai multe ori” la capatul lumii. iti doresc sa mai ajungi de cateva ori, daca inca nu te-ai convins ca acolo e… 🙂

  26. sorin
    02.02.2011 la 21:09

    comentariul meu se refera la cum pronunți Ushuaia, e ca si cum ai pronunța PARIȘ referindu/te la capitala Franței. oricum nu tot ce faci e greșit:( în toamnă plec cu fratele în frumoasa China etc, cam același itinerar pe care l/ai făcut. Am văzut că referitor la xi-an ziceai că nu se merită. noi l/am inclus și nu aș vrea să greșesc:( imi poți da lămuriri dc se merită sau nu? mulțumesc
    ps. In Arg am fost de șase ori:)

  27. Razvan Pascu
    (author)
    03.02.2011 la 00:01

    @sorin: nu cred ca am scris ca nu se merita sa mergi la Xi’an. Armata de Teracota merita, desi nu a fost asa cum ma asteptam, iar orasul e frumusel cu „turnurile” sale.

  28. claudia dumitrache
    08.02.2011 la 21:46

    Buna Razvan! Vreau doar sa-ti povestesc cum ma incaltam eu in aceasta dimineata, urmarind(ca in fiecare zi) primele minute din emisiunea asta (la 8.15 ies din casa, sau macar imi doresc) si il aud (mai mult decat vad) pe Razvan anuntandu-te. Si pe cine vaaaad???? Pe tine! Fostul meu coleg de grupa de la Orange! Nu eram socata pt ca mi-ai spus pe vremuri ca-ti place sa calatoresti(si o faceai!) dar sa stie toata lumea despre asta….nu ma asteptam. Si telefonu-mi a-nceput sa sune! Da, el e! Sunt mandra de tine, de faptul ca te-am cunoscut, si-mi place de mor viata ta! Bafta!

  29. Razvan Pascu
    (author)
    08.02.2011 la 22:21

    @ Claudia: ce surpriza placuta… multumesc mult pentru comentariu si pt ca mi-ai adus aminte de o perioada placuta din viata mea!

  30. 20.12.2011 la 23:51

    sunteti tariii va iubesc m auit zi de zi la emisiune

Vezi aici mai multe imagini de pe pagina mea de Instagram! Urmareste-ma pe Instagram! Click aici!