excursii-razvan-pascu

Ca raspuns la nevoile clientilor sai, compania aeriana olandeza KLM a lansat de curand in avioanele sale o noua zona Comfort la clasa de zbor Economy. Aceasta zona ofera un confort sporit si mai multe optiuni in Economy Class pe zborurile intercontinentale. Scaunul ofera clientilor pana la zece centimetri in plus spatiu pentru picioare.

Pentru a marca momentul, compania KLM a angajat un om in Aeroportul din Manchester care pare a fi asezat pe un scaun invizibil. Puterea uriasa a internetului a transformat rapid acest clip intr-unul celebru in toata lumea, acesta avand peste 1 milion de accesari intr-un timp scurt.

Clipul il gasiti mai jos.

19 comentarii

  1. Genoveva
    25.06.2010 la 09:32

    Super tare faza!

  2. rizica
    25.06.2010 la 09:38

    Wow…cat timp a stat tipul in pozitia aceea?

  3. 25.06.2010 la 09:40

    Wow!!! Foarte foarte tare! Exista o explicatie posibila pe Y

  4. Laura
    25.06.2010 la 09:47

    Ciudat rau… Nu cred ca sta fara niciun fel de sprijin, oricat de acrobat ar fi el!

  5. Vlad
    25.06.2010 la 10:20

    Si totusi cum sta?

  6. irina
    25.06.2010 la 10:28

    Eu cred ca au fost folosite iluzii optice, cum facea si David Copperfield sau alti magicieni. Oricum, te pune pe ganduri…

  7. 25.06.2010 la 10:29

    Banuiesc ca are o tija ce urca prin pantaloni pe langa piciorul drept ori are asupra lui un magnet si de dedesubt actioneaza un alt magnet

  8. Iulia
    25.06.2010 la 17:26

    Reclama facuta sa socheze publicul…si-a atins scopul! 😉

  9. […] This post was mentioned on Twitter by Catalin Zafiu, Razvan Pascu. Razvan Pascu said: RazvanPascu.ro – : [P] Scaunul invizibil de la KLM http://razvanpascu.ro/2010/06/25/p-scaunul-invizibil-de-la-klm/ […]

  10. amarie
    26.06.2010 la 09:52

    M-ar interesa ezplicatia… Cred ca suportul este mascat in vreun fel prin o holograma care asigura continuitatea imaginii ambientale. Incitant!

  11. gabbis
    26.06.2010 la 11:59

    Intr-adevar reclama si-a atins scopul..E super tare faza!

  12. 26.06.2010 la 20:59

    Foarte interesant! Mi-ar placea sa vad mai des reclame neconventionale.

  13. 26.06.2010 la 22:22

    Foarte interesant mod de a promova noul scaun! 🙂 Si mie imi plac reclamele neconventionale 😀

  14. miriam
    27.06.2010 la 10:04

    Uitati-va cu mare atentie la piciorul drept si la pantoful lui. Are un suport f rigid, mulat pe gamba si coapsa si fixat cu acel pantof…destul de marisor. E o parere. Mai fascinant e sa nu cauti explicatii, poate, si sa te lasi impresionat.

  15. 27.06.2010 la 16:55

    reactiile celor din jur sunt foarte tari ;))
    Imi place:D

  16. tomis
    28.06.2010 la 09:14

    dupa cum se citeste, 10 cm conteaza atita de mult: 1 milion accesari!

    din pasi putini si buni se poate iesi si din criza romaneasca. avem nevoie de guvern, de ‘stat” in privinta asta, pentru a promulga, vota, actiona si verifica legislatie si ajutor bune.

  17. tomis
    28.06.2010 la 09:15

    atit de mult

  18. 28.06.2010 la 14:06

    hmmm.Nu mai primesc mail-uri cu ce mai e nou pe la tine.
    Esti bine? M-am obsisnuit cu postari in fiecare zi

  19. florian
    30.06.2010 la 23:44

    Tija prin pantaloni si ceva sub sezut si spate. Ati vazut ca se misca dar nu-si misca si picioarele sau trunchiul. Numar de iluzionism clasic. Totusi o idee forarte buna!

Vezi aici mai multe imagini de pe pagina mea de Instagram! Urmareste-ma pe Instagram! Click aici!
[icegram campaigns="28403"]