excursii-razvan-pascu

In afaceri (si nu numai) este important sa ai carti de vizita care sa te diferentieze. In ziua de astazi, cand concurenta este din ce in ce mai mare, trebuie gasita nisa pe care te vei axa, iar adresarea trebuie sa fie cat mai creativa. Cu cat esti mai creativ, cu atat ai mai multe sanse sa te diferentiezi. In plus, trebuie sa exprime personalitatea ta, trebuie sa fii tu insuti. Daca vei copia un alt stil sau ideile altcuiva, va fi un succes doar pe termen scurt. In timp, te vei auto-elimina.

Mai jos aveti unele dintre cele mai inteligente carti de vizita pe care le-am vazut.

Care va place mai mult?

Cartea de vizita a unui dentist

Cartea e vizita a unui restaurant

Lucrezi in vanzari? Iata un model aparte de carte de vizita…

Esti medic oftalmolog? Iata ce carte de vizita iti poti face…

Cartea de vizita a unui arhitect

Alte modele creative de carti de vizita

Razvan Pascu

* Sursa: Quick Sprout

12 comentarii

  1. 02.02.2010 la 08:00

    prima mi se pare cea mai reusita.

  2. Aurash
    02.02.2010 la 11:29

    Cea cu dentistul imi place si mie f mult. Dar toate sunt misto

  3. 02.02.2010 la 11:29

    Intr-adevar cartile de vizita sunt originale . Dar genul asta de carte de vizita nu poti imparti peste tot . Reusesti sa atragi atentia pentru momentul in care o dai , dar ulterior … ?

  4. Alina Trebcea
    02.02.2010 la 11:42

    Mie cea cu agentul de vanzari imi place cel mai mult. Cred ca aceasta va atrage atentia mereu

  5. Andra
    02.02.2010 la 12:06

    Mie mi se pare haioasa cea cu restaurantul..insa as fi facut-o si colorata, sa se inteleaga mai bine ceea ce vrea sa sugereze 🙂

  6. Bogdan Pasol
    02.02.2010 la 17:17

    ultima pare sa fie litogravura pe lemn, cee ce este foarte tare. nu stiu cat de utila este, insa efectul atunci cand o dai cuiva este maxim – pentru o firma care lucreaza in domeniul lemnului

  7. Bia
    02.02.2010 la 19:50

    Dacă ești oftalmolog genul acela de carte de vizită mi se pare genială 🙂

  8. 05.02.2010 la 13:12

    Sunt foarte tari ideile, tin de cum te vinzi tu, si ele vand foarte bine, si ceea ce apreciez este ca e imbinat foarte bine spiritul inovativ cu specificul firmei.
    Si chiar daca unii pot fi reticenti la prima vedere, cu siguranta ele vor avea impact. transmit automat despre tine ca personalitate, despre compania ta, mai mult decat un nr de telefon si o adresa..

    Sa apara si in Ro!

  9. 07.02.2010 la 20:10

    prima e geniala

  10. Razvan Pascu
    (author)
    07.02.2010 la 20:27

    Prima si a patra imi plac si mie.

  11. 08.02.2010 la 00:38

    ciudat. oftalmologul ala va da faliment.
    pt ca va avea clienti care nu vad prea bine literele mici – si acolo e adresa 😀

  12. 31.10.2012 la 16:47

    M-am uitat de mai multe ori peste cartile de vizita alese si cred ca primul model este unul dintre cele mai reusite. Chiar daca e o carte de vizita destul de simpla, nu va trece neobservata, fiind in acelasi timp extrem de reprezentativa pentru domeniul pe care-l reprezinta.

Vezi aici mai multe imagini de pe pagina mea de Instagram! Urmareste-ma pe Instagram! Click aici!