excursii-razvan-pascu

Dragii mei cititori,

Cand cititi aceste randuri, eu sunt deja plecat pentru ca avionul e cu noaptea in cap. 🙁 Sunt fie la Paris (unde schimb cursa si stau o zi), fie amortesc in avion spre Beijing, fie deja am ajuns in China (ori inapoi acasa – depinde cand cititi). 🙂

Am cateva surprize pentru voi…asa, de plecare:

  • Voi scrie impresii din calatorie intr-o rubrica noua pe Metropotam.ro si pe MetropoTravel.ro – ca sa cititi, puteti sa dati click pe bannerul rosu din dreapta sau click aici. Vor fi fotografii si impresii din China comunista si vor fi actualizate, de aceea va recomand sa reveniti.
  • Pe Descopera.ro exista o pagina special creata „Descopera China cu Razvan Pascu„, unde voi puteti lasa comentarii si intrebari, iar eu va voi raspunde in limita timpului. Ca sa ajungeti pe aceasta pagina, dati click pe bannerul din dreapta cu Descopera.ro sau click aici.
  • Voi scrie pe blog de fiecare data cand am timp, cateva impresii de la fata locului. Voi incerca si o noua tehnologie – aceea de a posta articole prin intermediul e-mail-ului, intrucat Partidul Comunist probabil imi va restrictiona accesul la blog. De aceea, va rog inca de pe acum sa scuzati daca articolele vor fi mai putin aranjate in pagina decat v-ati obisnuit. 🙂
  • In plus, am si un CONCURS pentru voi: in tot acest timp cat sunt plecat, cei care vor lasa cele mai interesante comentarii la articolele scrise de mine pe fiecare dintre cele 3 site-uri ( RazvanPascu.ro, Metropotravel.ro si Descopera.ro ) vor primi cate un ghid turistic. Detalii aici.

0 comentarii

  1. Andreea Stoleru
    12.03.2010 la 06:16

    Drum bun! Asteptam impresii pe toate cele 3 site-uri. Dar sa ne lasi pe noi…viziteaza tot ce poti!

  2. Laura
    12.03.2010 la 09:38

    Have fun!

  3. 12.03.2010 la 10:13

    Tu esti norocosul, asa ca iti zic distractie la maxim si probleme cat mai putine cu partidul Comunist:p.
    Noi te asteptam pe cele 15 bloguri pe care postezi :)). Macar sa dai cate o fotografie .jpg pt fiecare :))

  4. Andra
    12.03.2010 la 10:26

    Cum a fost escala la Paris? 🙂
    Have fun!

  5. rizica
    12.03.2010 la 12:45

    Drum bun Razvane si sa ne „comentezi”despre China!

  6. dalila
    12.03.2010 la 12:49

    asteptam impresii
    drum bun!

  7. gabbis
    12.03.2010 la 18:31

    Desi am copilarit sub regimul comunist, tot nu imi pot imagina cum e sa nu iti poti accesa blogul sau comunica liber, din cauza unui sistem politic abolit in multe tari si totusi China nu reuseste….

  8. Rocxy
    15.03.2010 la 10:08

    China….o tara cat se poate de interesanta si incarcata cu istorie…China comunista…o tara misterioasa si uluitoare…avand in vedere secolul in care suntem…Astept cu sufletul la gura toate informatiile de actualitate despre acesta tara unica…

  9. 17.03.2010 la 14:49

    Consider că nu ar strica un mini foto-reportaj cu contrastele Chinei. Ce zici? Eşti de acord?

  10. Razvan Pascu
    (author)
    28.03.2010 la 18:23

    A fost exact asa cum am planificat. A iesit bine. 🙂

  11. Razvan Pascu
    (author)
    28.03.2010 la 18:24

    Multumesc Dalila. M-a sunat prietena ta din Hong Kong cat eram in China. Super draguta. Mersi de sprijin!

  12. Razvan Pascu
    (author)
    28.03.2010 la 18:26

    Dupa cum spuneam si intr-un articol, chinezilor nu prea le pasa de aceste cenzuri. Facebook, Twitter, WordPress, etc. – toate au un site echivalent in chineza, acceptat de Partid, si folosesc acele site-uri. Doar strainii fac tam-tam ca nu merge netul asa cum ar vrea ei.

  13. Razvan Pascu
    (author)
    28.03.2010 la 18:26

    O sa incerc sa il fac.

Vezi aici mai multe imagini de pe pagina mea de Instagram! Urmareste-ma pe Instagram! Click aici!
[icegram campaigns="28403"]